Rezultatski loš nogometni vikend za Lipik i Dobrovac

03.05.2021. 14:15 | 441 pregleda | Sport

Piše:
Compas

Vijesti s nogometnih terena:

20. KOLO MŽNL SB-PŽ

Lipik je u sklopu 20. kola Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod - Požega u nedjelju, 2. svibnja na gostovanju u Donjim Andrijevcima od tamošnjeg NK Tomislav izgubio 1:0.

Domaća momčad slavila je nakon postignutog gola s 11 metara u 89. minuti. Lipičanima je poništen pogodak u 12. minuti susreta nakon što se domaći stoper sudario sa svojim golmanom što je od strane nogometnog sudca rezultiralo time da je poništio gol i svirao prekršaj.

„Čestitao bih Tomislavu na, u konačnici, zasluženoj pobjedi, a onda od srca zahvalio na prekrasnom dočeku. Zaista su nas vrhunski ugostili, siguran sam da će se ovo prijateljstvo nastaviti i u sljedećim sezonama. 40 godina sam u nogometu, svašta sam prošao i vidio, ali ovako bahatog i prepotentnog suca još nisam sreo. Na stranu sve greške koje je radio na štetu i jednih i drugih, to mogu razumjeti, dešava se i najboljim sucima na svijetu. U 12. minuti nam je poništio čist gol, njihov golman i njihov igrač su se sudarili, mi zabili a on poništio i svirao prekršaj. Onda po meni nije svirao penal za domaćina pa im je u 88. minuti izmislio nepostojeći. I opet kažem, na stranu to, to se može dogoditi. Ali da jedan takav, moram reći balavac, ne pokaže ni minimalno poštovanje prema jednom Robertu Alvižu ili bilo kojem drugom igraču je sramotno. Pola sata prije kraja mu je rekao - „Za tebe više nema faula“. Pa gdje to ima? Nadam se da sudačka organizacija ima načina kako zaustaviti ovakva ponašanja svojih članova, ovo je ljaga i na one dečke koji dođu svoj posao pošteno i korektno odraditi – izjava je Marija Milašinovića, trenera Lipika za Sportalo.

S uvjerljivih 4:0 pakrački Hajduk je u subotu na domaćem terenu pobijedio Zadrugar iz Oprisavaca. Golove za pakračku momčad ostvarili su Darko Kovačić i Alen Grafina, od čega je potonji zaslužan za tri od četiri postignuta gola.

Trenutno stanje na ljestvici za ove dvije ekipe nije se znatno promijenilo. Lipik je na 6 mjestu s 31 bodom, dok je Hajduk i dalje na 8. mjestu s 29 bodova.

20. KOLO 1. ŽNL

Dobrovac je proteklog vikenda na domaćem terenu izgubio od Mladosti iz Pavlovaca s rezultatom 2:1. Za Dobrovac je zgoditak ostvario Siniša Poletto.

Croatia iz Donje Obriježi slavila je s 3:0 nad Graničarem iz Bučja. Petar Špelić donio je početnu prednost Croatiji, no Josip Brkić je vrlo brzo donio poravnanje gostima iz Bučja. Nakon toga dva gola postigli su domaćini. Tonći Savi zabio je u 28; a Mihael Andrijanić u 32. iz kaznenog udarca i postavio konačni rezultat.

Dobrovac je pao s 10. na 11. mjesto ljestvice, dok je Croatia i dalje na 12. mjestu.

11. KOLO 2. ŽNL

NK Slavonija iz Prekopakre je pretrpjela težak poraz od NK Slavena iz Gradca (13:0), a Dinamo iz Badljevine je slavio s 4:2 pobjedom nad NK BSK Biškupci.

17. KOLO 3. ŽNL

HNK Jovača Marino Selo na gostovanju u Uljaniku s 3:2 pobijedila je tamošnji NK Polet. Golove za Jovaču postigli su Đuro Lengelić (2x) i Andrija Veselovac.

DP lokalni izbori 640x250 Lneniček