25.10.2021. 09:57 | 587 pregleda | Sport

Piše:
Tomislav Ević

MŽNL SB-PŽ
NK Lipik 1925 - NK Zadrugar Oprisavci 4:2 (2:1)

U 10. kolu Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod - Požega, NK Lipik 1925 ove je subote na Gradskom nogometnom stadionu u Lipiku dočekao NK Zadrugar iz Oprisavaca. Domaćin je na svom terenu tražio nova tri boda dok su gosti nastojali prekinuti niz bez osvojenih bodova u zadnja 4 kola. Ekipa Lipika nastojala je već u prvom poluvremenu riješiti utakmicu za što su se s po jednim pogotkom pobrinuli Marjanović i Duvnjak, no i gosti postižu pogodak te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom od 2:1 za Lipik. Prvih pola sata drugog poluvremena prošlo je bez većih prilika s obje strane, obrana gostiju držala je Lipik izvan svog šesnaesterca sve do 15 minuta prije kraja susreta kada gosti preuzimaju inicijativu na terenu i postižu izjednačujući pogodak. Da Lipik ne remizira još jednom pobrinuo se Rančić, koji je nakon hat tricka u prošlom kolu i dalje u odličnoj formi te nakon ulaska u igru postiže dva pogotka za konačnih 4:2 za Lipik.

Sastav: Zanetti - Nikić, Bosnar, Marjanović, Crnojević - Jedvaj, Podunavac, Tomić Alviž - Duvnjak, Kaurin, a igrali su i Jozipović, Rančić i Radovanović. Na klupi: Milašinović, Čavlović, Kafka, Lneniček. Strijelci: Rančić 2, Marjanović, Duvnjak.

Lipik sljedeće kolo gostuje kod najbolje momčadi lige, Svačića.

1. ŽNL Požeško - slavonska
HNK Dobrovac-NK “Omladinac” Čaglin 4:0 (2:0)

I Dobrovac je protekli vikend osvojio nova tri boda pobjedom nad gostujućom ekipom Omladinca iz Čaglina. Dobrovac je na svom terenu cijelu utakmicu kontrolirao igru i već na kraju prvog poluvremena vodi s 2:0, što u drugom poluvremenu raste na konačnih 4:0, a pogotke su za Dobrovac postigli Adžijević, Tutić Josip,Tutić Božidar i Popović.

Sastav: Galović V.,Poletto S.,Merkaš M.,Irout J.,Adžijević T.,Horvat J.,Tutić J.,Tutić B.,Tušim I.,Derenj D.S.,Popović Ž., a igrali su i Galović S.,Lesičak K.,Tepeš I.

Dobrovac sljedeće kolo gostuje u Kuzmici.

3. ŽNL Jug Bjelovarsko bilogorske županije
HNK Jovača Marino Selo- NK Imsovac 6:2

Jovača je na svom terenu protekle nedjelje ugostila momčad Imsovca u utakmici 9. kola 3. ŽNL JUG BBŽ. NK Imsovac je nakon prošlog kola bio 5. na ljestvici sa 16 bodova, jedno mjesto iznad Jovače s 11.

Ekipa Jovače je bila odlično raspoložena, ponajprije Hrabušicki koji je postigao čak tri pogotka, dok su s po jedan pogodak postigli Matija Meaški te Marko i Andrija Veselovac, a Imsovac je u konačni rezultat ugradio dva pogotka.