Rukometašice tijesno poražene u Đakovu; rukometaši remizirali u Novoj Gradiški

25.10.2021. 08:54 | 359 pregleda | Sport

Piše:
Compas

Rukometašice Lipika doživjele su poraz u 4. kolu 3. HRL Istok na gostovanju kod ŽRK „Đakovo“, rezultatom 25:23 (14:13).

Naše seniorke vrlo su dobro otvorile utakmicu te do sredine prvog poluvremena imale vodstvo, međutim mlađe Đakovčanke preokrnule su rezultat u svoju korist te ju uspješno održavale. Prednost se kretala od +1 do +3 sve do 50. minute kada naše rukometašice izjednačavaju te ne koriste napad za prelazak u vodstvo. Đakovčanke tada postižu 4 pogotka u nizu te rješavaju pitanje pobjednika u svoju korist. Lipičanke su uspjele samo smanjiti prednost na konačnih 25:23.

Najefikasnija u redovima Lipičanki je bila Ana Čičković sa 7 postignutih pogodaka, dok je Ana Kurić dodala 4. Tri pogotka su postigle Erna Grčević i Ivana Šimunović koja je zbog ozljede vrlo rano morala napustiti parket. Tamara Šolinc je 2 puta tresla mrežu Đakovčanki, dok je kvartet Lea Jurjević, Nika Čelec, Adriana Selihar te Hana Basarić postigao 1 pogodak. Još su nastupale vratarka Leonarda Pejša te Nina Babojelić, Zrinka Hihlik i Josipa Grgić.

Seniorke Lipika su sljedeće kolo slobodne dok će za dva tjedna na parketu lipičke dvorane ugostiti ekipu Mikleuša.

Remi u Novoj Gradiški

Rukometaši LiPe su u sklopu 4. kola 2. HRL Istok, gostovali u Novoj Gradiški te remizirali rezultatom 28:28 (10:18).

U ovoj su se utakmici mogla vidjeti dva potpuno različita lica naših rukometaša. Prvo poluvrijeme, razigrano, lepršavo s pregršt lakih golova te slobodno možemo reći da je to najbolje poluvrijeme rukometaša LiPe u ovoj sezoni. Domaćin je jednostavno bio nemoćan, što se može vidjet i iz rezultata od 10:18.

Međutim, drugo poluvrijeme su ekipe zamijenile uloge. Domaćini su, možemo reći, namirisali krv te se prednost naših rukometaša polako topila. Na kraju, borbeni domaćini 10. sekundi prije kraja postižu pogodak iz sedmeraca te izjednačavaju rezultat na, ispostavit će se, konačnih 28:28.

Najefikasniji u redovima LiPe bili su Alen Smiljčić sa 7 i Matija Šimić sa 6 postignutih pogodaka. Četiri  je dodao Antun Gamberger, dok su po 3 postigli Andrija Krucki i Roko Major. Robert Mrkalj je dodao 2, dok su Ivan Friš, Domagoj Vonić i Kristijan Paragi jednom tresli mrežu domaćina. Na golu je odličan bio Dominik Jančik, a još su nastupali vratari Dario Papušek i Mislav Vujatović te Ivano Karačić, Marin Šimić i Karlo Frajfogel.

Pred našim rukometašima je vikend pauze, dok će za dva tjedna na svom terenu ugostiti ekipu Borova.